کتابخانه فرهنگیان چهارشنبه 16 اسفند 1396 11:02 ق.ظ نظرات ()
سمیه مجیدی از کاشت نهال توسط کودکان به مناسبت روز درختکاری در کتابخانه عمومی فرهنگیان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ سمیه مجیدی؛ مسئول کتابخانه عمومی فرهنگیان از آموزش و کاشت نهال توسط دانش آموزان مدرسه ابتدایی شایستگان و اعضای این کتابخانه در روز درختکاری خبر داد.
مجیدی افزود: با هدف گسترش فرهنگ کاشت و نگهداری درختان و فضای سبز با کمک چند تن از کودکان در محوطه کتابخانه فرهنگیان نهال کاشته شد چرا که کودکان باید از سنین پایین آموزش ببینند.
وی ادامه داد: انسان‌ها از وجود طبیعت و درختان همواره لذت می‌برند چراکه با نگاه به درختان، به آرامش، سبکبالی و حس زندگی می‌رسیم و تحقیقات نشان داده است که حتی بیشتر بیماران بعد از عمل جراحی و یا بیماران قلبی، اگر در بیمارستان در اتاقی با منظره‌ای رو به طبیعت و درختان بستری شوند، بهبود آنها سریع تر می‌شود.
مجیدی گفت: وجود درختانی که در خیابان‌های شهری نیز کاشته می‌شوند نشان پیوند قدیمی بین انسان و طبیعت است، به همین دلیل است که به منظور استحکام این رابطه، همگی سعی می‌کنیم تا از درختان محافظت بیشتری به عمل آوریم.
مسئول کتابخانه عمومی فرهنگیان همدان ادامه داد: به همین مناسبت با هماهنگی صورت گرفته، دانش‌آموزان به همراه معلمان خود به کتابخانه آمدند تا برای اولین بار در کاشت نهال به نام خودشان شرکت کنند.
وی بیان داشت: در ابتدای این مراسم محمد محمودی مسئول فضای سبز منطقه 4 به سخنرانی در این خصوص پرداخت و در مورد نحوه کاشت نهال، آبیاری، سمپاشی و هرس کردن به کودکان آموزش دادند و در پایان با استقبال بالای دانش‌آموزان کودکان به کاشت نهال پرداخته و هر کدام از نهال‌ها به اسم کودکان نامگذاری شد تا در حفظ و نگهداری نهال‌ها بیشتر تلاش شود.